نیروگاه های کشور کم می آورند؟

به گزارش کولو، مدیرعامل شرکت فراوری برق حرارتی گفت: شرایط فعلی نیروگاه برای فراوری مناسب است، اما اگر مصرف برق بیش از 60 هزار مگاوات گردد احتمال وقوع خاموشی در کشور وجود دارد.

نیروگاه های کشور کم می آورند؟

محسن طرزطلب در گفت وگو با کولو، با بیان اینکه در حال حاضر نیروگاه های حرارتی شرایط نسبتا مناسبی دارند، اظهار کرد: تعمیرات عمده نیروگاه ها تمام شده و تنها چند واحد نیروگاهی تعمیراتش نسبتا طولانی تر شده است که تعمیرات این واحد ها نیز نهایتا تا شنبه و یک شنبه تمام می گردد و تمام نیروگاه ها با صد درصد توان وارد مدار خواهند شد.

وی با اشاره به افزایش مصرف برق در کشور و توان نیروگاه ها برای تامین احتیاج برق کشور، اظهار کرد: به نظر نمی رسد که از نظر فراوری مشکل خاصی وجود داشته باشد و کوشش ما این است که حداکثر توان فراوریی را مانند سال های قبل داشته باشیم تا بتوانیم تابستان را بدون مشکل سپری کنیم.

مدیر عامل شرکت فراوری برق حرارتی با تاکید بر اینکه اگر فرایند مصرف روال افزایشی داشته باشد قطعا دچار مشکل خواهیم شد، توضیح داد: با توجه به شرایط موجود گمان نمی کنم که مشکل خاصی به وجود آید اما ضروری است تا مشترکان همکاری بیشتری برای گذر از شرایط فعلی داشته باشند.

طرزطب در مورد ظرفیت و توان فراوری نیروگاه های کشور، گفت: توان عملی نیروگاه های حرارتی و غیر حرارتی تا 60 هزار مگاوات است و اگر میزان مصرف از این عدد پیشی بگیرد احتمال وقوع خاموشی در کشور وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1070

به "نیروگاه های کشور کم می آورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروگاه های کشور کم می آورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید