همه چیز درباره مدل مو بلند مردانه؛ 10 مدل ترند سال 2023

به گزارش کولو، بالاخره پیروز شدید؛ بعد از مدت ها توانسته اید موهایتان را به مقدار دل خواهتان بلند کنید. حالا موهای بلند و جذابی دارید اما قرار است با این موها چه کنید؟ رشد مو بخش آسان تر قضیه بود اما آیا درباره انواع مدل مو مردانه بلند چیزی می دانید؟ نگران نباشید چون قرار است در این مقاله، درباره نگهداری از موهای بلند مردانه شرح بدهیم و چندین مدل مو بلند مردانه برای استایل های مختلف معرفی کنیم.

همه چیز درباره مدل مو بلند مردانه؛ 10 مدل ترند سال 2023

مدل مو بلند مردانه به چه معناست؟

بیشتر مردم موقع شنیدن نام مدل مو بلند مردانه، موهایی را تصور می نمایند که تا کشیده می شوند. با این حال، در واقعیت، موی بلند مردانه انواع مختلفی دارد. همه ما می توانیم موی کوتاه و موی بلند را از یکدیگر تشخیص بدهیم. به عنوان مثال، همه می دانیم که موی تراشیده شده موی کوتاه است و موی بلند تا شانه در دسته موی بلند قرار می گیرد. با این حال، کمتر کسی می تواند انواع مدل موی بلند مردانه را از یکدیگر تشخیص دهد. وقتی صحبت از موهای بلند می گردد، هر مویی که بیش از 15 سانتی متر باشد بسیار بلند در نظر گرفته می گردد.

میزان های موی بلند مردانه

به طور کلی، موی بلند مردانه را از لحاظ میزان می توان به 3 دسته تقسیم کرد. هر یک از این 3 مدل مو نیز ویژگی های خاص خود را دارند.

موهای قد میانه مردانه

موهایی با طول میانه به هر نوع مدل مویی گفته می گردد که بین 5 تا 10 سانتی متر باشد. نگهداری از این مدل مو آسان است و احتمالا برای حفظ میزان آن باید هر ماه به آرایشگاه مراجعه کنید. در واقع، این میزان طول موهایی است که بیشتر آقایان آن را ترجیح می دهند. این مدل مدل مو بلند مردانه کلاسیک است و نگهداری از آن نسبتا ساده محسوب می گردد.

این مدل مو بسیار محبوب هم هست چون برای استایل دادن به آن روش های بسیار متنوعی وجود دارد. بسیاری از روش هایی که برای استایل موی کوتاه به کار می رود برای این میزان مو نیز مناسب است.

مدل موی میانه رو به بلند مردانه

موی میانه رو به بلند به موهایی گفته می گردد که بین 10 تا 15 سانتی متر درازا داشته باشند. از آنجایی که این مدل مو میزان ای بینابین دارد، نگهداری از آن سختتر است زیرا در کنار نگهداری کلی به طور مرتب به پیرایش مناسب احتیاج خواهید داشت. با این حال، این میزان مدل برای مردانی که موهای بلندتری می خواهند و ترجیح می دهند مدل موهایشان متنوع تر باشد، مناسب تر است.

این میزان از مو باید روزانه حالت داده گردد اما به کوتاه کردن زیاد احتیاجی ندارند. هر چند ماه یک بار باید این مو را کوتاه کنید چون در این صورت است که انعطاف پذیری بیشتری دارد.

موهای بلند تا روی شانه مردانه

موهایی که 15 تا 20 سانتی متر باشند را موهای بلند تا روی شانه در نظر می گیرند. برای بعضی از مردان این میزان از مو کمی بلند یا حتی کمی کوتاه محسوب می گردد. اگر می خواهید موهایی داشته باشید که واقعا بلند به نظر برسند، این میزان مو برایتان مناسب است.

یکی از مزایای موی بلند تا روی شانه داشتن این است که به میزان کافی بلند محسوب می گردد و می توان آن را مدل داد یا مثلا دم اسبی بست. این میزان از مو برای مردانی که دوست دارند موهای خود را از صورت خود دور نگه دارند یا صبح فرصتی برای حالت دادن به موهای خود ندارند، عالی است. این میزان از مو از صورت شما در برابر آفتاب و باد نیز محافظت می نماید.

علاوه بر این، فایده داشتن موهای بلندی تا روی شانه این است که به میزان کافی بلند هستند و می توانید آن ها را به روش های مختلفی حالت دهید. می توانید این موها را صاف کنید، آن ها به صورت گوجه ای ببندید یا حتی به شکلی نامرتب نگه دارید. داشتن این میزان مو به شما این امکان را می دهد که بدون احتیاج به کوتاه کردن موهای خود یا مراجعه به آرایشگر، ظاهر خود را تغییر دهید.

ایراد اصلی داشتن موهایی با این میزان این است که اگر زمان کافی برای مدیریت آن نداشته باشید، کنترل آن سخت خواهد بود. در صورتی که موهای بلند تا روی شانه را برای مدتی طولانی کوتاه نکنید، ممکن است ظاهری شلخته و نامرتب پیدا کنید.

کدام مدل مو بلند مردانه برای شما مناسب است؟

فقط به این علت که سال هاست موهایتان را با همین مدل مو نگه می دارید، به این معنا نیست که این مدل برترین مدل برای شما است. در واقع، با افزایش سن، موهای شما تغییر می نماید و نازک تر، خشک تر و کمتر قابل کنترل می شوند. پس چرا ظاهر خود را برای تنوع تغییر نمی دهید؟ دانستن اینکه چگونه موهای خود را متناسب با استایل و شکل صورت خود رشد دهید، برای هر مردی که در پی تنوع مدل موی خود است، ضروری خواهد بود.

1. چگونه موهایی با طول متناسب با فرم صورت خود پیدا کنید؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب مدل موی نو به آن توجه کنید، فرم صورت شما است. استایل نادرست می تواند ویژگی های اشتباه صورت تان را برجسته کند و باعث گردد که فرم صورت شما از تعادل خارج گردد اما مدل موی متناسب با فرم صورت کدام است؟ مدل موهای متناسب با انواع فرم صورت عبارت اند از:

 • صورت های گرد؛ اگر صورت گردی دارید، از استایل هایی که موها را دور سرتان حجم می دهند، دوری کنید. در عوض، روی بلندتر کردن ظاهر صورت خود با استایل هایی که در طرفین کوتاه و در بالا بلندتر هستند، تمرکز کنید.
 • صورت های مربعی؛ برای استایل دادن به مدل مو با چنین صورت هایی باید زوایای صورت خود را با استایل هایی که در طرفین کوتاه تر و در بالا بلندتر هستند، نرم تر کنید. این کار صورت شما را بیضی شکل تر نشان می دهد.
 • صورت های بیضی؛ اگر صورتی با این فرم دارید، خوش شانس هستید چون تقریبا هر مدل مویی برای شما مناسب است. فقط برای اجرای مدل موی بلند مردانه برای صورت کشیده از استایل هایی که بسیار کوتاه یا بسیار بلند هستند، دوری کنید. این مدل ها نسبت چهره شما را از بین می برد.
 • صورت های مستطیلی؛ با حجم دادن موها در طرفین صورت، چهره خود را کوتاه تر نشان دهید. استایل هایی که در طرفین کوتاه و در بالا بلندتر هستند نیز به ایجاد تعادل در فرم صورت کشیده یاری می نمایند.
 • صورت های الماسی شکل؛ اگر صورتی با فرم الماس دارید، روی افزایش حجم موها در شقیقه ها و بالای سر خود تمرکز کنید تا گونه هایتان پهن تر به نظر برسند. از استایل هایی که بسیار کوتاه هستند اجتناب کنید چون فقط گوشه های تیز صورت تان را برجسته کند.
 • صورت های مثلثی؛ با کوتاه نگه داشتن کناره های مو و حجم دادن به بالای آن خط پهن فک را متعادل کنید. اگر صورتی مثلثی شکل دارید، باید از مدل هایی مانند خدمه یا کاسه ای دوری کنید زیرا این مدل ها فقط صورت شما را پهن تر نشان می دهد.

چگونه موها را بلند کنیم؟

اگر به این نتیجه رسیده اید که باید موهای خود را بلند کنید اما نمی دانید چگونه این کار را بدون به هم ریختگی موهایتان انجام بدهید، نگران نباشید. کافی است به نکاتی که شرح می دهیم، توجه کنید. این نکات عبارت اند از:

 • با کوتاه کردن و نوک گیری موها آغاز کنید. ممکن است فکر کنید که این کار غیرممکن است اما باور کنید. این کار به شما یاری می نماید تا از شر انتهای آسیب دیده مو خلاص شوید. در نتیجه، موهایتان سریع تر رشد می نماید و سالم تر به نظر می رسد. باور کنید که این کار ارزشش را دارد.
 • اصلاح منظم موها را از قلم نیاندازید. اگر تصمیم گرفته اید که موهایتان را بلند کنید، باید هر 6 تا 8 هفته یک بار آن را به صورت منظم اصلاح کنید تا دچار موخور نشوید و موهای بلند مردانه شما آسیب نبینند.
 • شکیبا باشید. کارهای بزرگ از جمله بلند کردن مو زمان بر هستند. اگر هنوز موهایتان به میزان دل خواه نرسیده اند، بی تاب نشوید. قبل از آنکه متوجه شوید موهایتان به میزان دل خواهتان می رسند.

استایل موی مردانه بلند

مردان باید بدانند که موی دراز مردانه خود را چگونه استایل بدهند تا ژولیده، شلخته و نامرتب به نظر نرسند. انواع مدل مو بلند مردانه می تواند به ویژگی منحصربه فرد و مجذوب کننده شما تبدیل گردد اما باید این کار را باید با اکسسوری مردانه یا وسایل مختلفی طوری انجام بدهید که موهایتان پیراسته به نظر برسند.

برای مدل دادن به موهای بلند روش های مختلفی وجود دارد و برترین راه برای اینکه بفهمید کدام مدل مو بلند مردانه به شما می آید، این است که آن را امتحان کنید. ممکن است لازم باشد که پیش از اینکه مدل مورد علاقه خود را پیدا کنید، چند مدل را امتحان کنید اما به هرحال، وقت گذاشتن برای این کار ارزشش را دارد.

یک مرد خوش اندام با موهای بلند مطمئنا در هر جایی نگاه ها را به خود خیره می نماید. بنابراین، باید به نکات مهم درباره استایل موی خود که در ادامه می خوانید، توجه کنید.

1. استایل موهای قد میانه مردانه

استایل دادن به این میزان از مو کار چالش برانگیزی است. این موها به میزان کافی بلند نیستند که بتوانید آن ها را ببندید اما در عین حال برای حالت دادن مثل موهای کوتاه بسیار بلند هستند. در نتیجه، باید مدل مویی را انتخاب کنید که موهای شما را طبیعی و عالی نشان می دهند. حالت دادن به موهای میانه با شناخت راه های مختلف این کار بسیار ساده است چون تنها 2 راه مختلف برای مدل دادن به این موها وجود دارد. این راه ها را در ادامه می خوانید.

مدل فرق کج و وسط

این مدل مو هماهنگ با جریان طبیعی مو به شما ظاهری شیک می بخشد اما در عین حال، به راحتی قابل تغییر است. این مدل مو برای مردان با موهای میانه رو به بلند عالی است چون به کت و شلوار یا لباس های غیررسمی می آید.

برای استایل دادن به این میزان از مو باید ابتدا آن را با حالت دهنده بالا ببرید. کناره های آن را هم با حالت دهنده مرتب و ثابت کنید. برای قسمت جلوی آن نیز موها را با حالت دهنده به سمت عقب در وسط سر خود ببرید. اگر می خواهید ظاهری مجذوب کننده تر داشته باشید، کمی به آن اسپری مو بزنید.

مدل مو گوجه ای

این مدل مو ساده ترین راه برای استایل دادن به موهایی با میزان میانه است. می توانید موها را در قسمت پایینی پشت سر یا در نزدیکی بالای سر ببندید. البته، بستن موها در نزدیکی مرکز بالای سر برترین حالت است.

برای استایل دادن موها به این صورت، موها را از پشت به سمت بالا و مرکز سر بکشید. از یک کش مو برای بستن مو بهره ببرید. برای داشتن ظاهری غیررسمی، موها را در پشت سر ببندید و برای اینکه ظاهری مجذوب کننده تر داشته باشید، موها را ابتدا با حالت دهنده حالت بدهید و بعد مرتب ببندید.

2. استایل موهای تا روی شانه مردانه

برای استایل این میزان از مو گزینه های متنوعی دارید. از آنجایی که موها در این مرحله بسیار بلند هستند، می توانید موهای خود را به طور طبیعی به سمت بالا یا پایین ببندید. برای حالت دادن به این میزان از مو می توانید از 2 روشی که در ادامه می خوانید بهره ببرید.

مدل موهای آزاد با فرق جلو

موهایی که تا روی شانه کشیده شده اند، عالی به نظر می رسند. با این حال، باید آن ها را کمی استایل بدهید. برای استایل این مدل مو می توانید موها را برس بکشید تا حالت طبیعی داشته باشند. سپس، فرق وسط باز کنید و اجازه بدهید موها روی شانه هایتان بیفتند. برای داشتن ظاهری مجذوب کننده تر می توانید از حالت دهنده یا اسپری مو نیز بهره ببرید.

مدل موی پشت بسته

این مدل ساده ترین مدل مو بلند مردانه است و بسیار سریع و ساده انجام می گردد. تنها چیزی که باید درباره این مدل مو به خاطر بسپارید این است که موها را طوری نبندید که یادآور مدل موی دم اسبی زنان گردد. برای استایل موها به این حالت، باید موها را به قسمت پایینی پشت سر ببرید. برای بستن آن ها هم از کش مو یاری بگیرید. در نهایت هم از حالت دهنده یا اسپری مو بهره ببرید تا ظاهری مجذوب کننده داشته باشید.

مدل موی بلند مردانه ترند سال 2023

سال جاری تعداد مدل مو بلند مردانه نو کم نیست. در واقع، فقط کافیست موهای خود را به میزان دل خواه بلند کنید تا به هر شکلی که می خواهید آن را مدل بدهید. بعضی از مدل موهای بلند مردانه ترند سال جاری عبارت اند از:

 1. مدل موی مردانه بافته شده پانکی؛ برای چنین استایلی، ابتدا موها به صورت وی شکلی تراشیده می شوند. سپس، آن را از بالا به پایین می بافند. در نهایت، تا نیمه بالای سر دوباره به شکل گوجه ای بسته می گردد. کار سختی است اما کاملا ارزشش را دارد.
 2. راهنمایی موها در طرفین و پشت سر؛ مردانی که موهای پرپشتی دارند برای مدل دادن مو به این شکل مسئله ای ندارند. به سادگی موهای خود را بشویید، با حوله خشک کنید، مقداری حالت دهنده به آن بمالید و بدون استفاده از شانه انگشتان خود را میان موها بکشید. موها را طوری راهنمایی کنید که در نصف بیشتر آن به یک طرف برود.
 3. مدل موی بلند با آندرکات؛ به جای اینکه موها را باز نگه دارید، از این روش بهره ببرید. این مدل مو برای مرتب کردن فرهای نامرتب مناسب است. استفاده از یک حالت دهنده مناسب، مو را به جای وز و بی نظم بودن، تکه تکه و بافت دار نشان می دهد.
 4. مدل بلوند، بافته و بلند؛ بافتن مو برای مردان به میزان زنان جالب و شیک است. موها را با رنگی مجذوب کننده رنگ کنید. سپس، موها را به سبک فرانسوی مستقیما از وسط ببافید. این مدل مو شما را هر جا که باشید متمایز نشان می دهد.
 5. مدل پمپادور مواج و براق؛ این مدل مو به شما ظاهری یکدست، مطابق با مد روز و فوق العاده باکلاس می دهد.
 6. فرهای برجسته مردانه؛ اگر موهای فری دارید، می توانید موهایتان را به روش های متنوعی مدل دهید. در واقع، برترین مدل مو برای موهای بلند مردانه موهای شماست چون به تلاشی احتیاج ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی شامپوها، نرم نماینده ها و محصولات حالت دهنده مو سرمایه گذاری کنید.
 7. مدل موی بلند هنری؛ این مدل مو مردانه بلند دور کوتاه قطعا می تواند جنبه های هنری شخصیت شما را به نمایش بگذارد. از نیمه پایین سر خود به عنوان جایی برای استایل دادن موهای خود بهره ببرید. در بخش پایین موها را به شکلی هنری بتراشید و در بالا بلند کنید تا کنتراست مجذوب کنندهی داشته باشد.
 8. موهای بلند کاملا بافته شده؛ به مدل موی اسبی مردانه ظاهر مجذوب کننده تری ببخشید. بافتن موها به اشکال مختلف و دم اسبی بستن آن ها می تواند موهای بلند شما را مجذوب کننده تر نشان دهد.
 9. موهای بلند فر؛ اگر موهای بسیار فری دارید، سعی نکنید که آن ها را پنهان کنید. در عوض، آن ها را در طرفین صورت یا بالای آن رها کنید.
 10. بافت هلندی؛ این مدل یکی از پیچیده ترین مدل های موی بلند مردانه است چون هم شامل کوتاه کردن مو و هم بلند کردن موهای بافته شده است. موها را به هر میزان که می خواهید ببافید. سپس، همه دسته های بافته شده را یک جا ببندید. برای این کار می توانید از کش مو بهره ببرید.

کلام آخر

استایل دادن موهای بلند مردانه به شما ظاهری منحصربه فرد و مجذوب کننده می بخشد. برای این کار باید به فرم صورت خود و جنس موهایتان توجه کنید. در این مقاله، شما را با انواع فرم صورت و مدل های مو که به آن ها می آیند آشنا کردیم. با استفاده از نکات مهمی که شرح دادیم، می توانید موها را با آخرین استایل ها و ترندهای مد و پوشاک هماهنگ کنید. استفاده از بعضی از اکسسوری ها مثل کش مو یا سرپوش مردانه نیز می تواند استایل شما را مجذوب کننده تر کند. کافیست این اکسسوری ها را روی موهای خود امتحان کنید.

به نظر شما برای مدل دادن به موهای بلند مردانه چه روش های دیگری وجود دارد؟ اگر موهای بلندی دارید، تجربیات خود در زمینه مدل دادن به آن ها را برای ما و مخاطبان عزیز دیجی مگ بازگو کنید.

منبع: therighthairstyles

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 آبان 1402 بروزرسانی: 8 آبان 1402 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2295

به "همه چیز درباره مدل مو بلند مردانه؛ 10 مدل ترند سال 2023" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره مدل مو بلند مردانه؛ 10 مدل ترند سال 2023"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید