هواشناسی هشدار داد؛ بارش باران در 3 استان

به گزارش کولو، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران در 3 استان جنوبی و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس تا 2 متر هشدار داد.

هواشناسی هشدار داد؛ بارش باران در 3 استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: دوشنبه (8 آبان ماه) بارش باران همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال تگرگ برای استان های هرمزگان، جنوب کرمان، غرب و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

از اثرات حاکمیت این شرایط جوی می توان به لغزندگی جاده ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال برخورد صاعقه و احتمال تاخیر در پروازها اشاره نمود بنابراین نسبت به احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه ها، اجتناب از اتراق در اطراف مسیل ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات، آمادگی و اقدامات دستگاه های اجرایی برای پیشگیری از آبگرفتگی معابر و بازگشایی دهانه پل ها و آبروها توصیه می گردد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری با اشاره به وزش باد آورده است: در این شرایط جوی افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی از 1 تا 1/5 متر و در نواحی فراساحلی تا 2 متر شنبه و یکشنبه (6 و 7 آذرماه) در خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان و دوشنبه (8 آذرماه) برای خلیج فارس و تنگه هرمز، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و هرمزگان دور از انتظار نیست.

در این شرایط احتمال آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در فعالیت های دریایی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی به ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم به وسیله کلیه فعالان دریایی توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1926

به "هواشناسی هشدار داد؛ بارش باران در 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی هشدار داد؛ بارش باران در 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید