پرتاب راکتهای آتش زا توسط قاچاقچیان سوخت به سمت مأموران مرزبانی در آبهای هرمزگان، حمله به مقر مرزبانان هرمزگان در اسکله بندر کوهستک

به گزارش کولو، فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: قاچاقچیان سوخت برای فرار از چنگال قانون، با پرتاب سنگ، چوب، اشیای برنده و راکتهای آتش زا سعی در آتش زدن شناور سازمانی و آسیب رساندن به عوامل گشت دریایی را داشتند.

پرتاب راکتهای آتش زا توسط قاچاقچیان سوخت به سمت مأموران مرزبانی در آبهای هرمزگان، حمله به مقر مرزبانان هرمزگان در اسکله بندر کوهستک

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار حسین دهکی در تشریح جزئیات درگیری مرزبانان با قاچاقچیان سوخت در آبهای استان هرمزگان اظهار کرد: مرزبانان در حین پایش نوار مرزی و گشت زنی در حوزه استحفاظی در سواحل سیریک و در نزدیکی بندر کوهستک به چندین فروند شناور فعال در قاچاق سوخت که به صورت سازمان یافته از مرزهای آبی کشور خارج شده بودند، برخورد کردند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اضافه کرد: قاچاقچیان که با مشاهده مأموران غافلگیر شده بودند برای فرار از چنگال قانون، با پرتاب سنگ، چوب، اشیای برنده و راکتهای آتش زا سعی در آتش زدن شناور سازمانی و آسیب رساندن به عوامل گشت دریایی را داشتند که مأموران مرزبانی با استفاده از قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان با پرتاپ مستقیم راکتهای آتش زا به سمت مأموران قصد کشتن چند نفر از مرزبانان را داشتند، ادامه داد: در این درگیری مرزبانان برای متوقف کردن شناور قاچاقچیان به سمت سیستم رانشی شناور، تیراندازی کردند که اصابت گلوله به یک نفر از خدمه شناور قاچاقچیان، منجر به کشته شدن وی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به انتشار مطالب و اخبار تحریک آمیز توسط رسانه های معاند در فضای مجازی، گفت: متأسفانه برخی از افراد ناآگاه تحت تأثیر همین مطالب به مقر مرزبانان هرمزگان در اسکله بندر کوهستک حمله ور شده و به تعدادی از شناورهای سازمانی و تجهیزات دریابانی و همچنین خودروهای مردم عادی و شرکت نفت آسیب وارد کرده و چند تن از مرزبانان را به شدت مجروح کردند که درحال حاضر تحت درمان قرار دارند.

دهکی شرح داد: متأسفانه افراد غافل و ناآگاه با تحریک عوامل معاند به بخشهای مختلف اسکله و تجهیزات دولتی آسیب جدی رساندند. باتلاش مرزبانان درگیری در حوالی عصر به پایان رسیده و درحال حاضر آرامش در منطقه برقرار است.

وی با بیان اینکه برخی رسانه های معاند با سوخت بر معرفی کردن افراد قاچاقچی قصد مظلوم نمایی داشته و در قبال قاچاق میلیونها لیتر سوخت که سرمایه ملی است و دهن کجی این افراد به قانون و تعرض به مأموران مرزبانی سکوت مرگباری می کنند، یادآور شد: مرزبانان غیور استان هرمزگان به هیچ عنوان تحت تأثیر جوسازی های رسانه های معاند قرار نگرفته و همچنان که از سال گذشته تا به امروز 9 شهید را در مبارزه با قاچاقچیان را تقدیم کرده و از ابتدای سال تا به امروز نیز بیش از 10 میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط کردند، تا آخرین قطره خون در برابر مخلان نظم و امنیت جامعه و قاچاقچیان ایستاده و با هرگونه قاچاق بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1528

به "پرتاب راکتهای آتش زا توسط قاچاقچیان سوخت به سمت مأموران مرزبانی در آبهای هرمزگان، حمله به مقر مرزبانان هرمزگان در اسکله بندر کوهستک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب راکتهای آتش زا توسط قاچاقچیان سوخت به سمت مأموران مرزبانی در آبهای هرمزگان، حمله به مقر مرزبانان هرمزگان در اسکله بندر کوهستک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید