چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها و راه جلوگیری از آن

به گزارش کولو، بیشتر خانم ها در سال اول ازدواج چاق می شوند. این چاق شدن روی جذابیت ظاهری تأثیرات زیادی می گذارد. دلیل چاق شدن بعد از ازدواج چیست؟ چرا بعد از اینکه عروس خانم وارد خانه بخت شد، سروکله چربی ها پیدا می گردد

چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها و راه جلوگیری از آن

1. رژیم های قبل از ازدواج

عروس خانم های محترم معمولا در دوران نامزدی بسیار خوش اندام و متناسب به نظر می رسند؛ به طوری که در روز ازدواج با خانمی طرف هستیم که حتی 1 گرم اضافه وزن ندارد. این دوستان معمولا با رژیم های غذایی خیلی سرسخت و شمارش کالری هایی که روزانه از حد 1000 کالری تجاوز نمی نماید چنین می شوند و ساعت ها ورزش هوازی هم به کاهش وزن سریع آنها بیشتر و بیشتر یاری می نماید.

اگر با روش های فوری و تمرینات سخت وزن از دست بدهید، پس از اینکه به وزن ایده آل دست پیدا کردید و دیگر این شیوه را ادامه ندادید، دچار افزایش وزن خواهید شد. سوخت وساز بدن دچار دست کاری هایی می گردد که در بلندمدت تناسب اندام را بر هم می زند. پس اگر در آستانه ازدواج هستید، دست به کار بشوید و با رژیم هایی آهسته و پیوسته وزن خود را تغییر بدهید تا این تغییر، دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

2. خوردن وعده های غذایی حجیماگر دقیق تر به دلیل چاق شدن بعد از ازدواج بپردازیم، باید گفت که بانوان محترم در غذا خوردن از همسر گرامی الگوبرداری می نمایند. آقایان معمولا بیشتر از خانم ها غذا می خورند. بعد از ازدواج زوج ها بیشتر اوقاتی که باهم می گذرانند، معطوف به آشپزی در کنار هم یا رفتن به رستوران و در کل کارهایی می گردد که موضوع آنها غذا و خوردن است.

شاید شما هم متوجه زوج هایی شده باشید که کوشش آنها برای نزدیکی بیش ازحد به یکدیگر آدم را کفری می نماید. یکی از کارهای ناخوشایند و اعصاب خرد کن این زوج ها تسهیم بشقاب غذاست که نهایتا دود این کار به چشم خودشان و بیشتر خانم ها می رود، زیرا آقایان اندازه بیشتری غذا می خورند و خانم ها هم باید آنها همراهی می نمایند.

پس اگر در دوران شیرین نامزدی هستید یا تازه ازدواج نموده اید، حواس تان را حسابی جمع کنید. یادتان باشد پابه پای هم غذا خوردن تنها راه ابراز علاقه به همسر و تفاهم نیست. اگر قرار است در رستوران غذا بخورید، قبل از خروج از منزل سعی کنید کمی خود را سیر کنید تا در آنجا زیاده روی نکنید.

3. اصرار به صرف غذا در کنار یکدیگرزوج هایی که تازه ازدواج نموده اند، مایل هستند که هر کاری را کنار هم انجام بدهند. مثلا خانم ها کمتر حاضر می شوند بدون همسرشان غذا بخورند. پس در طول روز خود را گرسنه نگه می دارند تا با همسر غذا بخورند. این کار هم دوباره به ضرر عروس تمام می گردد، چون فرایند غذا خوردن آقایان کمی فرق دارد. مثلا آنها غذا را کمتر می جوند و در طول روز هم کمتر به خوردن تنقلات میل دارند. این تفاوت باعث می گردد، خانم ها در کنار همسرشان زیادتر غذا بخورند و درنتیجه اضافه وزن پیدا نمایند.

تازه عروس گرامی یادتان باشد که در طول روز میان وعده های مغذی مانند ماست یا میوه هایی چون موز مصرف کنید و سر میز غذا از شمارش کالری ها غافل نشوید.

4. کم تحرکی و محدود شدن در آشیانه عشقزوج هایی که تازه ازدواج نموده اند، معمولا کم تحرک تر از گذشته می شوند. شما وقتی مجرد هستید، بیشتر به برنامه های بیرون از خانه فکر می کنید. با دوستان تان قرارهای مختلف می گذارید، بیشتر به باشگاه و استخر و… می روید، اما پس از ازدواج، دو کبوتر عاشق ترجیح می دهند تا در کنار هم اوقات شان را بگذارند و در بیشتر موارد هم از خانه خارج نمی شوند.

این بی تحرکی و محدود شدن به تخت و مبلِ جلویِ تلویزیون شما را چاق خواهد نمود. زوج های جوان باید برای گذراندن اوقات فراغت در کنار یکدیگر به فکر فعالیت های پرتحرکی مانند قدم زدن، ورزش کردن در کنار هم و… باشند.

5. احساس راحتی بیش از حددر نهایت، دیگر دلیل چاق شدن بعد از ازدواج را صریح و روشن بیان می کنیم. شاید شما این دلیل را قبول نداشته باشید اما واقعیت محض است. بیشتر افراد پس از اینکه قلب طرف مقابل را تسخیر کردند، لزومی نمی بینند که مانند سابق به خود رسیدگی نمایند و به زیبایی و تناسب اندام و ظاهرشان توجه نشان بدهند.

بی تفاوتی و اهمیت ندادن به ظاهر باعث می گردد که طرفین نسبت به هم احساس سردی نمایند و این طور فکر نمایند که روابط شان دیگر مثل گذشته پرشور و حرارت نیست. چنین سردی در رابطه زندگی مشترک را با خطر روبرو می نماید.

هرگز اجازه ندهید که خیال آسوده تان بعد از ازدواج باعث چاقی و رسیدگی نکردن به سر و وضع تان بگردد. این بی خیالی در درجه اول توهین به خودتان و سپس بی احترامی به یارتان است. شما در همه شرایط، چه تأهل و چه دوران مجردی، باید همواره به سلامتی و حفظ زیبایی ظاهرتان اهمیت بدهید. پس در برنامه ریزی هایتان حتما به انجام تمرینات ورزشی یا رفتن به باشگاه فکر کنید.

منبع: سایت چطور

منبع: راسخون
انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1840

به "چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها و راه جلوگیری از آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها و راه جلوگیری از آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید