کمک جانیان: عایدی دست فروشی و پیک موتوری از کارگری در کارخانه بیشتر است

به گزارش کولو، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه کارگران پیک موتوری، رانندگان تاکسی، کارگران فست فود ها عایدی های بالاتری نسبت به کارگران واحد های فراوریی کسب می نمایند، گفت: کمبود نیروی کار در کارخانجات مشکل نو فراوری نمایندگان است که می تواند آثار نامطلوبی داشته باشد.

کمک جانیان: عایدی دست فروشی و پیک موتوری از کارگری در کارخانه بیشتر است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، هرویک کمک جانیان امروز در سی امین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهارداشت: خارج از دغدغه هایی که نهاد های دولتی برای کارخانجات فراوریی به وجود می آورند این روز ها با مشکل کمبود واقعی نیروی کار در کارخانه ها روبرو هستیم.

وی اضافه نمود: کسی با حقوق مشخص شده وزارت کار (حداقل حقوق) و حتی بالاتر از آن کار نمی کند و مدیران واحد های فراوریی با چراغ در تاریکی در فضای کسب و کار در پی کارگران افغان هستند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: کارگران پیک موتوری، رانندگان تاکسی های اینترنتی، کارگران فست فود ها و رستوران ها عایدی های بالاتری نسبت به کارگران واحد های فراوریی کسب می نمایند.

وی اضافه نمود: حتی اگر 30 درصد هم به حقوق سال 1401 کارگران اضافه گردد باز هم کسی کار های غیررسمی مانند دست فروشی را رها نمی کند تا در پای دستگاهی بایستد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از اینکه چرا قوانینی وضع نمی گردد که بتوان از نیروی کار خارجی استفاده کرد، گفت: یکی از گزینه های تامین نیروی برای واحد های فراوریی استفاده از کارگران خارجی به خصوص افغان ها است، اما با توجه به قوانین موجود استخدام آن ها تقریبا غیرممکن است.

کمکجانیان بیان داشت: تقریبا برای بعضی کار ها در کارخانه ها کارگر ایرانی موجود نیست لذا پیشنهاد می گردد تا شرایط قانونی برای فعالیت کارگران خارجی به خصوص افغان در کارخانجات و واحد های فراوریی فراهم گردد.

وی اضافه نمود: آنچه امروز بیش از مالیات و مسائل نقدینگی فراوری نمایندگان را تحت فشار قرار داده کمبود نیروی کار است که کمبود نیروی کار در بخش فراوری باعث کاهش فراوری و کمبود در بازار می گردد و مجددا به گرانی ها دامن می زند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2030

به "کمک جانیان: عایدی دست فروشی و پیک موتوری از کارگری در کارخانه بیشتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک جانیان: عایدی دست فروشی و پیک موتوری از کارگری در کارخانه بیشتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید