ایمنی بدن 3 ماه بعد از تزریق دز سوم واکسن کرونا چقدر است؟

به گزارش کولو، رئیس مرکز بهداشت رشت، با بیان اینکه براساس مطالعات اجرا شده تا سه ماه بعد از تزریق دز سوم ایمنی بدن به 90 درصد می رسد، تاکید نمود: با تزریق دز سوم ایمنی بدن 25 برابر شده و می توانیم راحت تر زندگی کنیم.

ایمنی بدن 3 ماه بعد از تزریق دز سوم واکسن کرونا چقدر است؟

به گزارش ایسنا، دکتر اسماعیل نورصالحی در پاسخ به این سوال که چه زمان خیالمان از کرونا راحت می گردد؟ اظهار کرد: ساده انگاری بیماری زمینه ساز شکل گیری موج های کرونایی است و هر زمان که فکر کردیم کرونا تمام شده و دیگر نیازی به رعایت پروتکل های بهداشتی نیست و می توانیم دورهمی ها داشته باشیم، شاهد افزایش تعداد بیماران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هرگونه عادی انگاری و ساده انگاری درباره کرونا ما را به گذشته می برد و همه کوشش ها و هزینه های اجرا شده جهت مقابله با بیماری را به باد می دهد، توضیح داد: کرونا هنوز از بین نرفته و هر روز جهش پیدا می نماید و تغییر شکل می دهد و لذا می تواند بچه ها و بزرگسالان را آلوده کند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رشت، اومیکرون را سویه ای از کرونا دانست که دارای جهش های متعدد است و اضافه نمود: از جمله بدی های این سویه نسبت به دلتا مستری بودن 10 برابری آن است، یعنی اگر یک فرد مبتلا به دلتا 10 نفر را آلوده می کرد، فرد مبتلا به اومیکرون می تواند 100 نفر را مبتلا کند.

نورصالحی، علائم ابتلا به کرونا به ویژه سویه اومیکرون را تقریبا شبیه سرماخوردگی دانست و بیان نمود: متاسفانه افرادی که علائم پیدا می نمایند بنا را بر سرماخوردگی می گذارند، در حالی که همزمان چند نفر از اعضای خانواده آنان نیز مبتلا شده؛ این در حالی است که ابتلا به سرماخوردگی چنین حالتی را ایجاد نمی نماید.

وی از افراد خواست با اولین نشانه های سرماخوردگی خودشان را قرنطینه نمایند و با دیگران به ویژه افراد مسن که نسبت به بچه ها خطر بیشتری آنان را تهدید می نماید، ارتباط نداشته باشند.

این متخصص اطفال، آبریزش بینی، عطسه، خستگی، سردرد، بدن درد و اسهال و استفراغ و گلودرد را از جمله علائم شاخص ابتلا به امیکرون دانست و عنوان نمود: این بیماری در بچه ها زیر پنج سال با علائم خروسک بروز می نماید.

وی پیشگیری از کرونا را نیازمند رعیات چند اصل مهم دانست و اظهار داشت: همه افراد اعم از بچه ها و بزرگسالان باید واکسن بزنند و تزریق دز سوم بسیار مهم است؛ البته فعالا برای افراد زیر 18 سال تزریف دو دز کافی است.

نورصالحی، با اشاره به نقش رعایت فاصله گذاری حداقل یک متری، خودداری از حضور در تجمعات، استفاده از ماسک و شست و شوی دست ها هنگام بازگشت به خانه در کاهش شدت بیماری، گفت: ماسک زدن سخت است، اما باید به ماسک عادت کنیم تا در امان بمانیم.

رئیس مرکز بهداشت رشت، با اشاره به بازگشایی مدارس و حضور طولانی مدت دانش آموزان در فضای محدود مدرسه، اضافه نمود: افراد پنج سال به بالا حتما باید واکسن بزنند و لذا خانواده ها تصورات غلط و اطلاعات بی اساس درباره عوارض واکسن برای بچه ها را کنار بگذارند.

وی با بیان اینکه براساس مطالعات اجرا شده تا سه ماه بعد از تزریق دز سوم ایمنی بدن به 90 درصد می رسد، تاکید نمود: مقدار ایمنی بدن در افرادی که دو دز واکسن را تزریق کردند تا سه ماه به 75 درصد و تا شش ماه به 50 درصد می رسد که نشان می دهد با تزریق دز سوم ایمنی بدن 25 برابر شده و می توانیم راحت تر زندگی کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2067

به "ایمنی بدن 3 ماه بعد از تزریق دز سوم واکسن کرونا چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمنی بدن 3 ماه بعد از تزریق دز سوم واکسن کرونا چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید