ثبت اختراع بین المللی دانشگاه علم و صنعت در اداره ثبت اختراعات آمریکا

به گزارش کولو، تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت ایران پیروز به ثبت یک اختراع بین المللی در اداره ثبت اختراعات ایالات متحده آمریکا شدند.

ثبت اختراع بین المللی دانشگاه علم و صنعت در اداره ثبت اختراعات آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی کولو، امین بازیاری عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز ، اکبر والایی و سیده فاطمه موسوی دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه علم و صنعت ایران پس از حدود 10 سال تحقیق و پژوهش پیروز به ارائه کاتالیستی جدید جهت گوگردزدایی از سوخت های هیدروکربنی مایع از قبیل دیزل، بنزین، میعانات گازی، کروسن، سوخت جت و نفت کوره شدند.

در این اختراع بین المللی که نتایج آن در اداره ثبت اختراعات آمریکا USPTO به ثبت رسیده است؛ کاتالیست تیتانیا - سیلیکای نانوکامپوزیتی مزوحفره نوینی که از فعالیت بسیار بالا برای گوگردزدایی اکسایشی از سوخت های هیدروکربنی مایع از قبیل دیزل، بنزین، میعانات گازی، کروسن، سوخت جت و نفت کوره، برخوردار است، ارائه شده که منشأ فعالیت بسیار بالای کاتالیست ویژگی های بافتی ارتقا یافته آن می باشد.

با بهره گیری از افزودنی های ارزان قیمت در فرایند سنتز، اندازه حفرات کاتالیست و همچنین پراکندگی فاز فعال تیتانیا در ماتریس سیلیکا به گونه ای بهینه سازی شده تا هم نفوذ مولکول های گوگردی حجیم، که در سوخت های سنگین مانند نفت کوره و دیزل فراوان ترند، به درون حفرات کاتالیست تسهیل گردد و هم سایت های فعال کاتالیست افزایش یابد.

لازم به ذکر است، نتایج این طرح در زمستان سال 1398 با حمایت اقتصادی صندوق حمایت از پژوهشگران معاونت علمی ریاست جمهوری و دانشگاه علم و صنعت ایران در اداره ثبت اختراعات آمریکا USPTO منتشر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 974

به "ثبت اختراع بین المللی دانشگاه علم و صنعت در اداره ثبت اختراعات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت اختراع بین المللی دانشگاه علم و صنعت در اداره ثبت اختراعات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید