جزئیات جدید از پیشنهاد مکرون به ایران، از خط اعتباری تا معافیت نفتی

به گزارش کولو، برنا نوشت: برونو لومر وزیر دارایی فرانسه امروز سه شنبه در دیدار با استیو منوچین همتای آمریکایی خود درباره صدور معافیت برای بعضی شرکت های خارجی از تحریم های نفتی علیه ایران گفت و گو کرد.

جزئیات جدید از پیشنهاد مکرون به ایران، از خط اعتباری تا معافیت نفتی

به نقل از بلومبرگ، یک مقام فرانسوی گفت: لومر که به آمریکا سفر نموده است در دیدار با منوچین در مورد معافیت شرکت های چین، هند و ژاپن از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران صحبت کرد.دیدار لومر با مقام های آمریکایی بخشی از کوشش فرانسه برای نجات توافق هسته ای با ایران است.

مقام های فرانسوی گفتند : سفر لومر به واشنگتن اساسا درباره قانون تازه فرانسه برای وضع مالیات بر شرکت های بزرگ فناوری است اما این گفت وگوها گسترش یافته و یافتن راه هایی برای کسب معافیت های تحریمی در خرید نفت از ایران نیز در آنها گنجانده شده است.

لومر پس از دیدار با منوچین در توئیتی گفت وگو درباره مالیات بر شرکت های بزرگ فناوری را سازنده خواند اما اشاره ای به ایران نکرد. وی قرار است با لورنس کودلو مشاور مالی رئیس جمهوری آمریکا و رابرت لایتهایزرم مذاکره کننده ارشد تجاری ایالات متحده نیز دیدار کند.

در همین حال، ژان ایو لودریان زیر خارجه فرانسه روز سه شنبه تاکید نمود، هنوز مسائل زیادی در گفت وگوهای میان اروپا و ایران باقی است که باید حل و فصل گردد.وی اضافه کرد: کوشش های زیادی برای نجات توافق هسته ای با ایران (برجام) درحال جریان است. هنوز مسائل زیادی در گفت وگوهای میان اروپا و ایران باقی مانده است که باید حل گردد.

وزیر خارجه فرانسه که در جمع اعضای انجمن مطبوعات دیپلماتیک فرانسه سخنرانی می کرد، گفت: رئیس جمهور مکرون (در جریان نشست گروه هفت) به این جمع بندی رسید که دونالد ترامپ آماده تجدید نظر در راهبرد فشار حداکثری به ایران و یافتن راهی برای رسیدن به یک توافق است.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه ایجاد خط اعتباری 15 میلیارد دلاری تضمین شده برای فروش نفت را به بازگشت ایران به اجرای کامل تعهداتش به برجام دانست و گفت: این ایده بندهای الزام آور دیگری را نیز شامل می گردد که امنیت خلیج فارس، گشایش گفت و گوها بر سر ثبات و امنیت منطقه ای و شرایط پس از سال 2025، سرانجام تعهدات معین شده در توافق هسته ای از جمله آنها است.

وزیر امور خارجه فرانسه همچنین اجرایی شدن کامل این سناریو را منوط به موافقت دونالد ترامپ با لغو بعضی از تحریم های اعمال شده علیه ایران دانست.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 359

به "جزئیات جدید از پیشنهاد مکرون به ایران، از خط اعتباری تا معافیت نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از پیشنهاد مکرون به ایران، از خط اعتباری تا معافیت نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید