درخواست ترامپ از بوریس جانسون در حاشیه اجلاس جی7

به گزارش کولو، ایرنا نوشت: با وجود مخالفت های مردم بریتانیا از خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا که از سوی نخست وزیر پیشین و کنونی، این اعتراض ها نادیده انگاشته شده است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ملاقات با بوریس جانسون در حاشیه اجلاس سران گروه 7، او را با وعده تجارتی بزرگ برای خروج از اتحادیه تشویق کرد.

درخواست ترامپ از بوریس جانسون در حاشیه اجلاس جی7

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ملاقات روز یکشنبه خود با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت: ما تجارت بسیار خوب و بزرگی با انگلیس خواهیم داشت.

ترامپ گفت: بوریس جانسون مرد مناسبی برای رهبری برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) است.

این نخستین ملاقات ترامپ و جانسون از زمان نخست وزیری او است.

ترامپ در حالی که نخست وزیر انگلیس گفته پس از برداشته شدن موانع، دو کشور توافق نامه تجاری فوق العاده امضا خواهند کرد ، گفت: جانسون فرد مناسبی برای کار است.

افزایش ناگهانی نرخ تورم و وارونگی منحنی بازده اوراق قرضه در انگلیس که نشانه ای از آغاز رکود مالی در این کشور است، نگرانی ها درباره عواقب منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را افزایش داده است.

کارشناسان می گویند که تحولات مالی در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در جهت نادرستی قرار گرفته است. شرکت ها و بنگاه های تجاری در انگلیس نگران خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا هستند و عملا ترمز سرمایه گذاری های کلان در انگلیس کشیده شده است.

رئیس شورای اروپا روز شنبه در یک کنفرانس خبری در بیاریتز - محل برگزاری اجلاس سران گروه 7 گفت، امیدوارم که بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا تمایلی به این نداشته باشد که نامش به عنوان مرد بدون توافق در تاریخ ثبت گردد.

دونالد توسک اضافه نمود: بروکسل آماده و مایل به گفت و گو با جانسون است تا مانع از خروج انگلیس از این بلوک(اتحادیه اروپا) گردد.

اتحادیه اروپا تا 31 اکتبر (9 آبان) به انگلیس فرصت داده تا درباره چگونگی خروج از این اتحادیه به توافق برسد، اما بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس صراحتا اعلام نموده که اگر نتواند تا پیش از این مهلت توافق کند، در موعد مشخص شده اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

رئیس شورای اروپا گفت: تنها چیزی که من تمایل ندارم درباره اش همکاری کنم برگزیت بدون توافق است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 291

به "درخواست ترامپ از بوریس جانسون در حاشیه اجلاس جی7" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ترامپ از بوریس جانسون در حاشیه اجلاس جی7"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید