دیپلمات چینی: گروه کارشناسی هسته ای بسیار جلوتر از گروه لغو تحریم های ایران هستند

به گزارش کولو، نماینده چین در نهادهای بین المللی در وین اتریش گفت که گروه کارشناسی هسته ای که وظیفه معین کردن اقدامات ایران برای بازگشت به برجام را دارد بسیار جلوتر از گروه کارشناسی لغو تحریم های آمریکا علیه ایران واقع شده است.

دیپلمات چینی: گروه کارشناسی هسته ای بسیار جلوتر از گروه لغو تحریم های ایران هستند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وانگ کان نماینده چین در نشست کمیسیون برجام روز پنجشنبه در سخنانی درباره دور جدیدی از نشست کمیسیون مشترک برجام از تمامی طرف ها خواست تا بدون اتخاذ هرگونه عامل بر هم زننده، سرعت مذاکرات را افزایش داده تا بتوان برنامه جامه اقدام مشترک را به راستا عادی خود در سریعترین زمان بازگرداند.

وی در ادامه گفت: گروه کارشناسی هسته ای بسیار جلوتر از گروه کارشناسی لغو تحریم ها هستند. در حال حاضر ما باید تا آنجا که می توانیم در زمینه کار درباره مذاکرات به خصوص در زمینه به صفر رساندن تحریم ها به سرعت به جلو برویم.

نماینده چین در سازمان های بین المللی در وین اتریش اضافه نمود: آمریکا نه تنها باید تمامی تحریم ها علیه ایران را بردارد بلکه همچنین باید دست درازی قضایی علیه نهادها و اشخاص ثالت را متوقف کند.این موضوع برای موفقیت مذاکرات کنونی کلیدی است.

پس از نشست روز آدینه کمیسیون مشترک برجام مقرر شد که نشست های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی به منظور رایزنی های فنی در دو حوزه برطرف تحریم و مسائل هسته ای شروع به کار نموده اند، ادامه یابد.

نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه های فنی مربوط به برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد. نتایج آنالیز های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز آدینه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. البته این نشست به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت سیاسی اتحادیه اروپا به کرونا با یک روز تاخیر امروز (پنجشنبه) برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1593

به "دیپلمات چینی: گروه کارشناسی هسته ای بسیار جلوتر از گروه لغو تحریم های ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات چینی: گروه کارشناسی هسته ای بسیار جلوتر از گروه لغو تحریم های ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید