رسوایی اخلاقی کینگ آلبرت ، تایید هویت دختر 51 ساله پادشاه پیشین بلژیک

به گزارش کولو، پادشاه مستعفی بلژیک که سال ها هویت دختر واقعی خود را نفی می کرد، حالا ناچار است به حکم دادگاه یک هشتم اموال و دارایی خود را به او ببخشد.

رسوایی اخلاقی کینگ آلبرت ، تایید هویت دختر 51 ساله پادشاه پیشین بلژیک

به گزارش کولو به نقل از گاردین، شش سال کوشش پیگیر دِلفین بویل خاتمه به نتیجه رسید و کینگ آلبرت دوم که هفت سال پیش به شکلی ناگهانی و مرموز از مقام پادشاهی بلژیک کنار کشید، پذیرفت این زن 51 ساله دختر واقعی اوست. آزمایش دی ان ای پدر و دختر مثبت از آب درآمد و تعیین شد پادشاه پیشین بلژیک در دهه 1960 از یک رابطه خارج از زناشویی یک دختر داشته و در تمام این 50 سال آن را مخفی نموده است.

آلن برنبوم، وکیل پادشاه پیشین و 85 ساله بلژیک روز گذشته بیانیه ای منتشر و در آن تایید کرد کینگ آلبرت دوم نتیجه آزمایش DNA و حکم دادگاه بروکسل را می پذیرد و اعتراف می نماید پدر دلفین است. از سوی دیگر، آلن دی یونگ (وکیل خانم دلفین بویل) بیان کرد در این شرایط ترجیح می دهد درباره ماجرا و پرونده حقوقی پدر و دختر اظهار نظر نکند. بر اساس قانون بلژیک، دلفین حالا وارث یک هشتم تمام اموال و دارایی های کینگ آلبرت دوم است.

خانم بویل از 20 سال پیش برای ثابت کردن رابطه پدر و دختری با پادشاه پیشین بلژیک کوشش می کرد اما درخواست های او با وجود داشتن شواهد و مدارک از دوران کودکی به نتیجه نمی رسید. جالب اینکه کینگ آلبرت دوم به دختر خود لقب پاپیون یا پروانه هم داده بود. دلفین سال 2013 فرزند بزرگ تر خود ژوزفین را به دلیل بیماری سینه پهلو در بیمارستان از دست داد و همان شد که کمبود پدر را بیش از هر زمان دیگر احساس کرد.

او با تکیه بر شهادت های دوستانش پرونده را به دادگاه کشاند و خاتمه پاییز گذشته قرار شد پادشاه بلژیک برای روشن شدن ماجرا آزمایش دی ان ای بدهد. دادگاه بروکسل تهدید نموده بود به ازای هر روز خودداری کینگ آلبرت دوم از حضور در آزمایشگاه، او باید پنج هزار یورو جریمه بپردازد. با روشن شدن نتیجه آزمایش، رابطه پدر و دختری آلبرت و دلفین هم پس از حدود 50 سال تایید شد.

هفت سال پیش همزمان با کناره گیری ناگهانی کینگ آلبرت دوم از مقام پادشاهی به بهانه سلامت جسمی، مادر دلفین برای نخستین بار لب به سخن گشود. بارونس سبیل در یک گفتگوی تلویزیونی فاش کرد حاصل رابطه او با آلبرت دختری به نام دلفین است؛ ارتباطی که از 1966 تا 1984 ادامه داشته و البته به بحران در زندگی زناشویی رسمی پادشاه وقت بلژیک هم دامن زده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 749

به "رسوایی اخلاقی کینگ آلبرت ، تایید هویت دختر 51 ساله پادشاه پیشین بلژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی اخلاقی کینگ آلبرت ، تایید هویت دختر 51 ساله پادشاه پیشین بلژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید