سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد راه اندازی می گردد

به گزارش کولو، سامانه آموزش های مجازی مدارس سما با عنوان مدرسه ایران در هفته آینده راه اندازی می گردد.

سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد راه اندازی می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کالج های انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی کولو به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی ، سمیرا بورقانی رئیس اداره مدارس متوسطه و مدیر پروژه راه اندازی سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به تعطیلی های مکرر مدارس در شهرهای مختلف به ویژه در سال تحصیلی جاری به دلایلی از جمله آلودگی هوا، بارش برف و یخبندان، وجود ریزگردها و و شیوع ویروس کرونا در حال حاضر و ضرورت جبران وقفه آموزشی ایجاد شده، سامانه آموزش های مجازی مدارس سما با عنوان مدرسه ایران در هفته آینده راه اندازی می گردد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت با تکیه بر استفاده هوشمندانه از فناوری های نوین است، گفت: همانگونه که در راه چاره های سند تحول بنیادین بر فراوری و به کارگیری محتواهای الکترونیکی متناسب با احتیاج دانش آموزان و استفاده از ظرفیت های چندرسانه ای در برنامه درسی ملی نیز تاکید شده است. به کارگیری آموزش الکترونیکی در مدارس و بهره مندی از فناوری های نوین آموزشی، این مزیت را برای دانش آموزان و معلمان فراهم می آورد تا به صورت تعاملی (دو سویه) از این منابع استفاده نمایند.

مدیر پروژه راه اندازی سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش الکترونیک جایگزین آموزش سنتی در کلاس درس نیست، اظهار داشت: این نوع آموزش مکملی برای غنی سازی محتواهای درسی است. این سبک برای آن دسته از افرادی که، به دلایلی مانند محدودیت های زمانی و مکانی امکان یادگیری سنتی و حضور فیزیکی در کلاس درس را ندارند، فرصت یادگیری برای آنها را فراهم می نماید.

بورقانی با اشاره به قابلیت گسترده آموزش مجازی گفت: در این نوع آموزش محتوا می تواند به صورت چند رسانه ای در اختیار مخاطبان قرار گیرد با استفاده از صدا، تصویر، متن، فیلم و… امکان ارتباط دو سویه(تعاملی) بین دانش آموز و معلم را برقرار می نماید.

وی با اشاره به راه اندازی فاز اول این پروژه در هفته آینده، گفت: اجرای این سامانه در فاز اول به عنوان یک ابزار آموزشی می تواند با ارائه فیلم ها و محتواهای چندرسانه ای آموزشی برنامه درسی رسمی به جبران عقب ماندگی دانش آموزان از بودجه بندی کتب درسی به دلایل مذکور و کاهش نگرانی های خانواده ها یاری کند. همچنین در این طرح معلمان مدارس حضور فعال خواهند داشت و به صورت مجازی فعالیت های دانش آموزان را رصد خواهند کرد. در اجرای گام های بعدی این پروژه، محتواهای آموزشی در زمینه مهارت آموزی، اطلاعات عمومی، بازی و سرگرمی و ... به این سامانه افزوده خواهد شد. در فازهای بعدی امکان بهره مندی والدین از محتواهای این سامانه نیز فراهم خواهد شد.

مدیر پروژه راه اندازی سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی کامل سازمان سما در ارائه این خدمات به سایر مدارس غیردولتی اطلاع داد.

/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 837

به "سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه آموزش مجازی مدارس سما دانشگاه آزاد راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید