سلطانی فر: امیدوارم با وحدت ملی و اقتدار کرونا را شکست دهیم

به گزارش کولو، وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدواریم با وحدت ملی و همکاری ملی و هماهنگی و اقتدار که ناشی از اراده ملی است، کرونا را از کشور دور کنیم.

سلطانی فر: امیدوارم با وحدت ملی و اقتدار کرونا را شکست دهیم

به گزارش کولو و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا که عصر امروز (چهارشنبه) برگزار گردید، گفت: ستاد مبارزه با ویروس کرونا در ورزش بلافاصله پس از شیوع این بیماری که از 30 بهمن ماه شروع شد ، فعالیت خود را شروع کرد و در ابتدا با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا ، مسابقات را در دو هفته بدون تماشاگر برگزار کردیم اما پس از آن به دلیل گسترش این بیماری و اهمیت حفظ سلامتی ورزشکاران و تماشاگران مسابقات در رشته های مختلف لغو شد و در مرحله بعدی با تدبیری که اتخاذ شد، فعالیت باشگاه های خصوصی را نیز تعطیل اعلام کردیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: شیوع ویروس کرونا که 120 کشور جهان را درگیر نموده است مشکلاتی را برای مسابقات کسب سهمیه های بازی های المپیک بوجود آورده که مسابقات احتمالا با تاخیر چند ماهه انجام خواهد شد. بر همین اساس رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و مرحله برگشت مقدماتی جام جهانی هم به تاخیر افتاده که براساس اعلام زمانبندی جدید برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت.

سلطانی فر اعلام کرد: بر اساس تدابیری که اتخاذ شد، تعدادی از ملی پوشان رشته های مختلف که درگیر مسابقات کسب سهمیه المپیک بودند، به کشور بازنگشتند و برای ادامه مسابقات به کشورهای غیر درگیر با کرونا رفتند.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت مردم و جامعه ورزش توضیح داد : بر اساس دستوری که به مدیران کل ورزش و جوانان استان ها ارسال شده، سالن ها و اماکن ورزشی برای قرنطینه و استفاده درمانی در اختیار ستادهای استانی مبارزه با کرونا قرار گرفته و مدیران استانی و روسای فدراسیون ها هم موظفند نهایت همکاری را با ستادها داشته باشند.

سلطانی فر با اشاره به اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان که اجاره داده شده است، اظهار کرد : با توجه به این مهم که فعالیت های ورزشی تعطیل شده است، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها موظف شدند اجاره اسفند را به دلیل تعطیلی دریافت نکنند و در ادامه هم با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی، تصمیم بر این بخگرددگی استمرار خواهد داشت

وزیر ورزش و جوانان در خاتمه ضدعفونی کردن اماکن ورزشی را نیز یکی دیگر از اقدامات برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان و ابراز امیدواری کرد که با وحدت ملی و همکاری ملی و هماهنگی و اقتدار که ناشی از اراده ملی است، این بیماری منحوس از کشور دور گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 877

به "سلطانی فر: امیدوارم با وحدت ملی و اقتدار کرونا را شکست دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: امیدوارم با وحدت ملی و اقتدار کرونا را شکست دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید