سناتور روس: آمریکا نظم جهانی را برهم زده است

به گزارش کولو، الکسی پوشکوف، سیاستمدار و سناتور مشهور روسیه گفت: اقدامات آمریکا نظم جهانی را برهم زده است و این کشور همچنان بر رجحان جویی در عرصه جهانی ادامه می دهد.

سناتور روس: آمریکا نظم جهانی را برهم زده است

پوشکوف رئیس کمیسیون سیاستگذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) روسیع روز شنبه در کانال تلگرامی خود با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا که به اقدامات مختل کننده این کشور برای نظم دنیای اذعان نموده است، نوشت: این سخنان انتونی بلینکن فقط انتقاد از خود یا بویژه پذیرفتن مسوولیت جنایات یا اقدامات خلاف قوانین بین الملل آمریکا نیست.

وی اضافه نمود: این سخنان بلینکن، فقط انتقاد از دولت سابق آمریکا به رهبری دونالد ترامپ است.

سناتور روس نوشت: از سخنان وزیر امور خارجه آمریکا می توان استنباط کرد که آمریکا به فزونی جویی و گسترش نظام سلطه خود بر دنیا ادامه می دهد.

پوشکوف اضافه نمود: این همان نظام ادعایی آمریکا مبتنی بر اصول و قواعد من درآوردی و خودسرانه است.

آنتونی بلینکن،وزیر خارجه آمریکا دیروز در سخنرانی در سازمان ملل اعتراف کرد که بعضی از اقدامات ایالات متحده در سالهای اخیر نظم دنیای را تضعیف نموده است.

وی اظهار داشت که همه کشورها، از جمله ایالات متحده، باید در قبال تعهداتی که داوطلبانه به عنوان بخشی از عضویت خود در یک سازمان بین المللی پذیرفته اند، جوابگو باشند.

بلینکن گفت: من می دانم که بعضی از اقدامات ما در سال های اخیر نظم دنیای مبتنی بر قوانین بین المللی را تضعیف نموده و پایبندی آمریکا به این قوانین را زیر سوال برده است.

دولت آمریکا بویژه در دوره ترامپ بارها قوانین بین المللی را نقض کرد که از آن جمله می توان به نقض برجام اشاره نمود که دو سال پیش به رغم صدور قطعنامه 2231 شورای امنیت در حمایت از آن، واشنگتن به دلایل واهی از آن خارج شد.

مورد دیگر نقض قوانین بین المللی از سوی آمریکا به مساله سوریه مربوط می گردد که نیروهای آمریکایی در آن حضور غیرقانونی دارند و در تاراج منابع نفت و گاز این کشور شرکت نموده و از تروریست ها بطور آشکار حمایت نموده و چند بار هم سوریه را بمباران نموده اند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1633

به "سناتور روس: آمریکا نظم جهانی را برهم زده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: آمریکا نظم جهانی را برهم زده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید