ظریف بیان کرد: ضرورت مقاومت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا

به گزارش کولو، رئیس شورای اجرایی ایران در اتحادیه بین المجلس جهانی (IPU)، گفت که وزیر خارجه در دیدار با رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی بر ضرورت ایستادگی و مقاومت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا تاکید نمود.

ظریف بیان کرد: ضرورت مقاومت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا

سیده فاطمه حسینی در گفت وگو با کولو، در تشریح دیدار رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی با وزیر امور خارجه گفت: در این دیدار محمدجواد ظریف با تاکید بر اینکه دولت آمریکا علیه ملت ایران جنگ مالی به راه انداخته، گفت که ایالات متحده ابایی از این جنگ بی شرمانه علیه مردم ایران ندارد.

حسینی ادامه داد: وزیر امور خارجه در این دیدار با بیان اینکه اگر جهان نسبت به رویکردهای خصمانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عقب نشینی کند، مجبور به عقب نشینی دائمی خواهد شد و همواره باید نسبت به اقدامات و تصمیمات آمریکا تسلیم باشد، گفت که زیاده خواهی های رئیس جمهوری ایالات متحده حد سقف ندارد بنابراین باید در مقابله با این زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی و مقاومت کرد.

به گفته این نماینده مجلس، ظریف همچنین تاکید نمود که رویکرد ایستادگی و مقاومت برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است.

رئیس شورای اجرایی ایران درIPU با اشاره به اظهارات خانم گابریلا کوئواس بارون در ادامه این دیدار گفت: خانم بارون بر ظرفیت اتحادیه بین المجالس جهانی در بهره گیری از دیپلماسی پارلمانی به ویژه در ایجاد فضای گفت و گو میان کشورها به ویژه منطقه خاورمیانه تاکید نمود و گفت که بهره گیری از این ظرفیت پارلمانی برای کاهش تنش ها در منطقه و همچنین ایجاد گفت و گو میان کشورها لازم است.

به گفته حسینی، رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی همچنین با اشاره به برجام، این توافقنامه را به عنوان تجربه ای ذی قیمت در جامعه جهانی دانست و گفت که برجام مهمترین دلیلی است که نشان می دهد، در عرصه بین المللی می توان با چندجانبه گرایی به نتایج درست یافت که بدون تردید به ارتقای صلح و امنیت جهانی یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 237

به "ظریف بیان کرد: ضرورت مقاومت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف بیان کرد: ضرورت مقاومت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید