قطعنامه حمایت مجلس نمایندگان آمریکا از آشوب در ایران تصویب شد

به گزارش کولو، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه ای را به تصویب رسانده اند که خواستار حمایت از آشوب ها در ایران است.

قطعنامه حمایت مجلس نمایندگان آمریکا از آشوب در ایران تصویب شد

به گزارش گروه بین الملل کولو، مجلس کنندگان آمریکا قطعنامه ای برای حمایت از آشوب ها در ایران به تصویب رسانده است.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند قطعنامه 752 مجلس کنندگان که در ماه دسامبر در بجبوحه آشوب ها در ایران معرفی گشت، دو روز پیش به تصویب این مجلس رسید.

تئودور داچ، رئیس کمیته امور خارجی مجلس کنندگان و جو ویلسون که هر دو از افراطی ترین کنندگان ضد ایرانی هستند این قطعنامه را معرفی کرده اند. آن ها از آشوب های آبان ماه در ایران به عنوان تظاهرات های قانونی و مسالمت آمیز یاد کرده اند.

در این قطعنامه از سیاست های دولت ترامپ علیه ایران و حمایت های او از آشوب ها در ایران تقدیر به عمل آمده است.

مقام های دولت ترامپ در زمان آشوب های آبان ماه علاوه بر اعتراف به نقش واشنگتن در به آشوب کشاندن اعتراض های مردمی، گفتند که از این حوادث بسیار راضی هستند.

به عنوان مثال، برایان هوک، کننده دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای روز 30 آبان ماه گفت: از اعتراض هایی که در ایران به وقوع پیوسته اند بسیار راضییم.

او در پاسخ به این سوال که دولت آمریکا چطور در کنار مردم ایران است گفت: ما سعی کرده ایم از اعتراضات سال های گذشته درس بگیریم. در آن زمان، حکومت به مردم اجازه نداد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

برایان هوک اضافه کرد: وقتی من در این سمت قرار گرفتم فناوری هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم تا بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ما راه های میان بر زدن اینترنت را هم به مردم ایران نشان دادیم. حکومت ایران اینترنت را قطع کرد، چون نمی خواهد دنیا ببیند مردمش دارند ضدش اعتراض می کنند.

کننده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در ادامه شرح داد در جریان ناآرامی های اخیر عده ای از ابزار هایی که آمریکا فراهم کرده استفاده کرده اند.

او گفت: این میان بر هایی که ما در اختیار ایرانی ها قرار دادیم به برخی از ایرانی ها امکان داد بتوانند از این ابزار ارتباطی استفاده کنند و دیدیم که ده ها هزار ایرانی از این ابزار میان بر استفاده کردند: ابزاری که ما در طول یکسال و نیم گذشته کارگزاری کردیم و این اجازه داد که معترضان بتوانند حتی در زمان قطع اینترنت توسط حکومت با هم ارتباط برقرار کنند.

برایان هوک گفت: ما بسیار از نحوه ایستادنمان در کنار مردم ایران خشنود هستیم.

کننده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا چندین بار با مایک پامپئو درباره ایران جلسه داشته است.

هوک در ادامه سخنانش گفت: ما به کارزار فشار حداکثری خودمان ادامه می دهیم. این فشار های ما است که باعث شده این حکومت با دو سوم کسر بودجه روبرو شود.

دولت آمریکا بعد از خروج از توافق هسته ای برجام علاوه بر احیای تحریم های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم های جدیدی علیه ایران وضع کرده است.

برخی مقام های دولت آمریکا علناً اعتراف کرده اند که هدف این تحریم ها ایجاد نارضایتی های عمومی و راه اندازی آشوب در ایران است.

دولت آمریکا تا کنون موفقیتی در دستیابی به هدف خود از خروج از برجام به دست نیاورده است. واشنگتن گفته به دنبال ورود به مذاکراتی جدید با ایران است، اما تهران هر گونه مذاکره را به بازگشت به برجام منوط کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 753

به "قطعنامه حمایت مجلس نمایندگان آمریکا از آشوب در ایران تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعنامه حمایت مجلس نمایندگان آمریکا از آشوب در ایران تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید