مابه التفاوت افزایش حقوق سال 97 بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: مابه التفاوت مربوط به افزایش حقوق سال97 بازنشستگان و مستمری بگیران به طور کامل و برای تمامی سطوح پرداخت و تسویه گردیده است.

مابه التفاوت افزایش حقوق سال 97 بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شد

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش گفت: برای پرداخت مابه التفاوت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در امسال 1200 میلیارد تومان تجهیز منابع اجرا شده است.

نوربخش، ارائه خدمات کوتاه مدت سازمان تأمین اجتماعی به صورت متمرکز را از دیگر اقدامات مهم مطرح کرد و گفت: بیمه شدگان برای دریافت خدمات کوتاه مدت شامل بیمه بیکاری، یاری هزینه ایام بارداری، غرامت دستمزد ایام بیماری، اروتز و پروتز، یاری هزینه کفن و دفن و یاری هزینه ازدواج می توانند به تمامی شعب سراسر کشور مراجعه نمایند و محدودیت مراجعه به شعبه محل بیمه پردازی برطرف گردیده است.

وی با بیان اینکه متمرکز شدن ارائه خدمات کوتاه مدت زمینه ساز غیرحضوری شدن استفاده از این بخش از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است، گفت: به زودی و طی ماه های آینده این خدمات به صورت غیر حضوری و بدون مراجعه به شعب نیز قابل ارائه خواهد بود.

نوربخش ادامه داد: یک سوم مراجعات حضوری به شعب تأمین اجتماعی برای دریافت خدمات کوتاه مدت است و با غیرحضوری شدن این بخش از خدمات پیش بینی می کنیم که حجم قابل توجهی از مراجعات کاهش یابد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با اشاره به صدور دو بخشنامه برای تسهیل بیمه زنان خانه دار گفت: زنان خانه دار اعم از مجرد و یا متاهل می توانند با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی تحت پوشش این سازمان قرار گیرند.

نوربخش گفت: درصد حق بیمه پرداختی همچنین دستمزد مبنای کسر حق بیمه برای زنان خانه دار با رعایت ضوابط قانونی انتخابی است. دستمزد مبنای کسر حق بیمه برای تمامی مشاغل تحت پوشش تأمین اجتماعی بین حداقل دستمزد تا 7 برابر حداقل دستمزد معین می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 21 بهمن 1397 شناسه مطلب: 63

به "مابه التفاوت افزایش حقوق سال 97 بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مابه التفاوت افزایش حقوق سال 97 بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید