محققان: در هواپیما ماسک بزنید تا از کرونا ایمن باشید

به گزارش کولو، نتایج یک بررسی تازه که از طریق محققان چینی اجرا شده نشان می دهد پوشیدن ماسک در هواپیما خطر شیوع کووید را کاهش می دهد.

محققان: در هواپیما ماسک بزنید تا از کرونا ایمن باشید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی نو که از طریق محققان چینی اجرا شده نشان می دهد پوشیدن ماسک در هواپیما خطر شیوع کووید را کاهش می دهد.

این مطالعه از شبیه سازی برای آزمایش قطرات مملو از ویروس که تا چه میزان می تواند منتقل شود و محیط و فرد را آلوده کند استفاده کرد؛ مدل محققان 80 درصد درست پیش بینی می کرد که چه کسی ویروس را دریافت کرده و چه کسی دریافت نکرده و آلوده نشده است.

نتایج به دست آمده از این پژوهش تأیید کرده، گرچه بسیاری از مسافران از پوشیدن ماسک در زمان پرواز ناله می کنند، اما این امر احتمال شیوع کووید را کاهش می دهد.

این تیم از دانشگاه شانگهای جیائو تونگ محاسبه کرد که اگر همه مسافران از ماسک جراحی استفاده کنند، به میزان قابل توجهی شمار افرادی که ممکن است در طول یک پرواز به کرونا مبتلا شوند، کاهش می یابد.

دای لای، نویسنده این مطالعه گفت: آخرین تحقیقات تأیید می کند که ماسک ها تفاوت قابل توجهی در امینی ناشی از ابتلا به کرونا ایجاد می کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 2045

به "محققان: در هواپیما ماسک بزنید تا از کرونا ایمن باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: در هواپیما ماسک بزنید تا از کرونا ایمن باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید