هشدار درباره طرح خطرناک و بزرگ نظامیان آمریکایی در غرب عراق

به گزارش کولو، یکی از کارشناسان امور امنیتی عراق از طرح خطرناک و بزرگ نظامیان آمریکایی در غرب این کشور خبر داد و حضور این نظامیان را تهدید کننده حاکمیت عراق دانست.

هشدار درباره طرح خطرناک و بزرگ نظامیان آمریکایی در غرب عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از السومریه، تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت: نیروهای امنیتی و حشد شعبی عراق در حال احداث خندقی به عمق سه متر و نیز عرض سه متر هستند.

وی افزود: علاوه بر آن خاکریز هایی ایجاد شده است و دوربین های حرارتی در مرز عراق با سوریه نصب شده است.

الخفاجی تاکید کرد: این با هدف بستن همه روزنه های امنیتی و ممانعت از نفوذ داعش پس از تحرکات آن در شمال شرق سوریه است.امیدواریم که کار احداث خندق ظرف دو ماه به سرانجام برسد.

وی گفت: این خندق نقش بسیار مهمی خواهد داشت و مانع رخنه تروریست ها از مرزهای سوریه به عراق می شود.

عملیات حشد شعبی در جنوب سامراء

اداره اطلاع رسانی امنیتی حشد شعبی از عملیات نظامی مشترک حشد شعبی و دیگر نیروهای امنیتی عراق در جنوب سامراء خبر داد و گفت: این عملیات با مشارکت تیپ 41 حشد شعبی و نیروهای امنیتی علیه بازمانده های داعشی در جنوب شهر سامراء در استان صلاح الدین انجام شد.

در این بیانیه آمده است: حوزه این عملیات منطقه العانیین، ستل بتار و المزاریع در ناحیه یثرب است.

نظامیان آمریکایی تهدید کننده حاکمیت عراق

عباس العبیدی کارشناس امور امنیتی عراقی گفت که نیروهای آمریکایی تهدید کننده حاکمیت عراق در مناطق مرزی عراق با سوریه هستند.

وی گفت: اشغالگران آمریکایی به طور مدام تجهیزات از سوریه و مناطق مرزی اردن با عراق وارد عراق و بالعکس می کنند و مانور هایی در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن برگزار می کنند.

العبیدی گفت: ما به دولت و مجلس درباره طرح بزرگ و خطرناک نظامیان آمریکایی در منطاق غربی عراق هشدار می دهیم.

وی به رزمایش و تمرینات نظامی، نظامیان آمریکایی در زمین و هوا در مناطق غربی اشاره کرد و درباره هدف قرار دریافت نیروهای عراقی اعم از حشد شعبی یا ارتش عراق در این منطقه هشدار داد.

این کارشناس امور امینتی عراقی تاکید کرد: آمریکایی ها تجهیزات نظامی سنگین از سوریه به عراق از طریق هوا وارد کرده اند و این علاوه بر امداد رسانی لجستیکی زیاد به نظامیان آمریکایی است.

علت ادامه تحرکات داعش در دیالی

ابوالحر البصری فرمانده تیپ سی ام حشد شعبی در استان دیالی عراق به عوامل موجود بر سر راه پاکسازی دیالی از تروریست ها اشاره کرد.

وی افزود: کثرت مناطق مسکونی در این استان مانعی در راه سرانجام حضور نظامی تروریست هایی است که در کمین حشد شعبی و نیروهای امنیتی در سراسر این استان هستند.

البصری تاکید کرد: بیشتر این روستاها بستری برای تروریست ها با حمایت سیاسی گسترده است که عدم تحرک آزادانه و کمین علیه تروریست ها را از بین می برد. با وجود این، نیروهای حشد شعبی به تعقیب داعش و متلاشی کردن هسته های خفته آن ادامه می دهد.

کشف سلاح مواد منفجره در غرب عراق

هادی رزیج کسار فرمانده پلس الانبار امروز جمعه از عملیات امنیتی پیشدستانه در مناطق صحرایی در غرب الانبار به دنبال ورود اطلاعاتی مبنی بر وجود راکت و مواد منفجره و تسلیحات مختلف در این مناطق، خبر داد.

وی افزود: نیروهای امنیتی 6 راکت کاتیوشا، 20 موشک ضد تانک ومقادیری دیگر سلاح و مهمات کشف کردند.

دستگیری 11 تروریست در دیالی

آژانس اطلاعاتی وابسته به وزارت کشور عراق از دستگیری 11 تروریست در مناطق مختلف استان دیالی خبر داد و گفت که این تروریست ها در مناطق ابوصیدا، بنی سعد و العباره در استان دیالی دستگیر شده اند. آنها به دنبال هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و افراد بی گناه با بمب بودند.

وزارت کشور عراق همچنین از کشف اطلاعیه هایی در مدح حزب بعث منحل که در داخل بوستانهای دیالی کشف شده است، خبر داد.

از سوی دیگر عبدالخالق العزاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق از کاهش خلاء امنیتی در دیالی خبر داد و گفت: خلاء امنیت از چالش های مهم در دیالی بود و علت اصلی تحرکات هسته های خفته داعش بود که به میزان بیست درصد کاهش یافته است و این نشانه مثبتی است که تاثیرات مثبتی در اوضاع امنیتی دارد.

وی گفت: عملیات الجیزانی در منطقه الوقف ادامه دارد و وارد دومین هفته خود شده است تا اوضاع به طور کامل کنترل شود و از مهمترین مراحلی است که به سرانجام خطر داعش منجر می شود.

العزاوی ازکشف مخفیگاه های داعشی خبر داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1619

به "هشدار درباره طرح خطرناک و بزرگ نظامیان آمریکایی در غرب عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره طرح خطرناک و بزرگ نظامیان آمریکایی در غرب عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید