هند خواستار اجرا نشدن آپدیت واتس اپ شد

به گزارش کولو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت فناوری هند از واتس اپ خواسته تغییرات در قوانین حریم شخصی خود را اجرا نکند. این تقاضا دردسر جدیدی برای واتس اپ و شرکت مادر آن یعنی فیس بوک است که برای گسترش پرداخت در اپ و دیگر کسب و کارهای خود روی این کشور آسیایی حساب باز کرده اند.

هند خواستار اجرا نشدن آپدیت واتس اپ شد

تقاضای مذکور مربوط به آپدیت قوانین جدید شبکه اجتماعی است که طبق آن اطلاعات کاربرانش را با فیس بوک و زیرمجموعه های آن به اشتراک می گذارد. نخست قرار بود آپدیت جدید از ماه فوریه اجرا شود. اما به دلیل اعتراضات و خروج کاربران از واتس اپ، قرار شد از بهار 2021 اجرایی شود.

وزارت فناوری اطلاعات و الکترونیک در ایمیلی برای مدیر واتس اپ نوشته است: تغییرات پیشنهادی نگرانی ها در خصوص گزینه های انتخابی و استقلال شهروندان هندی را افزایش می دهد. بنابراین از شما خواسته می شود تا آنها را اجرا نکنید.

این در حالی است که چند روز قبل واتس اپ در بیانیه ای بیان نمود مشغول بررسی و پرداختن به اخبار جعلی درباره تغییرات قوانین و آماده پاسخگویی به سوالات در این زمینه است. در بیانیه واتس اپ آمده است: می خواهیم این نکته را تقویت کنیم که این آپدیت توانایی ما در به اشتراک گذاشتن داده ها با فیس بوک را گسترش نمی دهد.

واتس اپ سال گذشته 5.7 میلیارد دلار در واحد دیجیتال شرکت هندی رلاینس با این هدف سرمایه گذاری کرد که میلیون ها مالک فروشگاه های فیزیکی را تشویق کند از شیوه پرداخت دیجیتال با کمک واتس اپ استفاده کنند.

این شبکه اجتماعی مذکور 400 میلیون کاربر در هند دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1447

به "هند خواستار اجرا نشدن آپدیت واتس اپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند خواستار اجرا نشدن آپدیت واتس اپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید