واکنش وزارت دفاع آمریکا به آزمایش موشک مافوق صوت کره شمالی

به گزارش کولو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به آزمایش موشک مافوق صوت اعلام شده از سوی کره شمالی، گفت: تحقیقات در این ارتباط در جریان است و تا زمانی که معین نشده، درباره آن چیزی نمی گوییم.

واکنش وزارت دفاع آمریکا به آزمایش موشک مافوق صوت کره شمالی

جان کربی در یک نشست خبری در پنتاگون گفت: همان گونه که پیشتر هم گفته ایم، تاکید می کنیم که تعهد ما به حمایت و دفاع از ژاپن و کره جنوبی، آهنین است.

واکنش سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در حالی اجرا شده که پیشتر منابع آگاه وابسته به کره شمالی اظهار داشتند که این کشور یک موشک ضد هوایی نو را آزمایش نموده است.

در همین ارتباط هم، خبرگزاری رسمی کره شمالی تائید کرد که آموزشگاه علوم دفاعی که سازمانی برای ساخت تسلیحات نظامی این کشور است، آزمایش این موشک نو را برعهده داشته است.

این چندمین پرتاب موشک کره شمالی طی کمتر از 10 روز گذشته است.

از سوی دیگر پرتاب موشک نو از سوی کره شمالی با واکنش فوری آمریکا روبرو شده است و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت که اقدمات پیونگ یانگ به افزایش بی ثباتی منجر می گردد.

وزیر خارجه آمریکا بعد از گفت وگوهای تجاری آمریکا-اتحادیه اروپا در شهر پیتسبورگ گفت: ما درباره این موارد نقض مکرر قطعنامه های شورای امنیت که بستر را برای بی ثباتی و ناامنی فراهم می نمایند نگران هستیم.

آنتونی بلینکن مدعی شد آمریکا نمی تواند ادعای کره شمالی مبنی بر آزمایش یک موشک نو هایپرسونیک به نام هواسونگ -8 را تأیید کند و واشنگتن در حال ارزیابی آزمایش های موشکی کره شمالی است تا بفهمیم دقیقاً چه کاری انجام داده اند و از چه فناوری ای استفاده نموده اند.

طی دو هفته گذشته این چندمین آزمایش موشکی کره شمالی است. هفته گذشته هم شورای امنیت سازمان ملل برای آنالیز آزمایش های نو موشکی کره شمالی تشکیل جلسه داد که در نهایت این شورا هم نتوانست به یک پاسخ هماهنگ در برابر کره شمالی دست یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1821

به "واکنش وزارت دفاع آمریکا به آزمایش موشک مافوق صوت کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت دفاع آمریکا به آزمایش موشک مافوق صوت کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید