کتابی که پس از 111 سال به کتابخانه بازگردانده شد

به گزارش کولو، بلاخره کتاب امانتی بیش از یک قرن پس از آنالیز های مختلف به کتابخانه عمومی بویز آمریکا بازگردانده شد.

کتابی که پس از 111 سال به کتابخانه بازگردانده شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از upi، یک کتاب بیش از یک قرن پس از آنالیز به کتابخانه عمومی بویز آمریکا بازگردانده شد. تاریخچه نو ربکا، رمانی از کیت داگلاس ویگین در سال 1907، در 8 نوامبر 1911 از کتابخانه قدیمی کارنگی بویز امانت گرفته شد. کتابخانه عمومی بویز در بیانیه ای گفت: تواریخچه نو ربکا که در ابتدا از کتابخانه عمومی کارنگی بویز در سال 1910 امانت گرفته شده بود اخیرا بازگردانده شد. با جریمه دو سنت در روز به مدت 111 سال، هر کسی که این کتاب را امانت گرفته بود 803 دلار بدهکار خواهد بود.

پس از اینکه کارمندان کتابخانه متوجه شدند که این کتاب چقدر قدیمی است، آغاز به آنالیز عمیق تر منشا آن کردند تا بفهمند از کجا آمده است. آن ماری مارتین، دستیار کتابخانه در کتابخانه عمومی Boise، گفت: مسئول کتابخانه متوجه شد که کتاب نسبتاً قدیمی است و هیچ علامتی ندارد، بنابراین کتاب را آنالیز کرد. روی جلد داخلی کتاب یادداشتی وجود دارد که هنوز دست نخورده است، که می گوید: کتاب ها را می توان دو هفته بدون تمدید نگهداری کرد، مگر اینکه برچسب دیگری داشته باشد. برای دفاتر معوق روزانه دو سنت جریمه می گردد.

اکنون که کتاب بازگردانده شده است، کتابخانه میخواهد نسخه را در اتاق تاریخ خود نگه دارد تا بازدیدکنندگان بتوانند آن را نگاه، اما امکان امانت مجدد آن وجود نخواهد داشت. اگرچه ممکن است کتاب هایی قدیمی تر از نسخه ای از تاریخچه نو ربکا باشند، ناپدید شدن 110 ساله کتاب و بازگشت شگفت انگیز این رمان، رمان را بسیار خاص تر نموده است.

حتی بیش از 100 سال بعد، مارتین گفت که کتاب در شکل بسیار خوبی است و نسخه ای از رمان هنوز صفحات واضحی دارد.در این بین کلمات و عکس ها خوانا و واضح هستند.

مارتین گفت: من فکر می کنم شرایط کتاب بسیار خوب تا عالی خواهد بود. علیرغم این واقعیت که کتاب از نظر تئوری امروز 800 دلار هزینه تأخیر درد مارتین اطمینان داد که این هزینه های بالا هرگز دریافت نمی گردد.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1912

به "کتابی که پس از 111 سال به کتابخانه بازگردانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابی که پس از 111 سال به کتابخانه بازگردانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید