نخستین سرویس تاکسی پرنده خودران دنیا چینی خواهد بود؟

به گزارش کولو، یک شرکت چینی که در حوزه تاکسی های پرنده خودران فعالیت می نماید، بیش از 100 میلیون دلار سهام سپرده خود را برای فروش در بازارهای عمومی به کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده ارائه داد. این شرکت که طی این سالها هزاران پرواز آزمایشی را پشت سر گذاشته است ، در حال آماده سازی اولین سرویس خودران تاکسی هوایی دنیا در ماه های آینده است.

نخستین سرویس تاکسی پرنده خودران دنیا چینی خواهد بود؟

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سرویس تاکسی پرنده جدید این شرکت دارای دو جایگاه برای دو سرنشین است و با نام اختصاری ای هانگ 216 شناخته می گردد. این سرویس اولین بار در فوریه 2018 معرفی گردید و پس از آن موقع این شرکت روی پروازهای آزمایشی برای کاهش مسائل متمرکز شده است.

این سرویس هوایی اخیرا برای راه اندازی خدمات هوایی تجاری در گوانجو چین ، از دولت محلی مجوز دریافت نموده است. به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی ، ای هانگ 216 با دولت گوانجو همکاری می نماید تا یک مرکز کنترل ترافیک هوایی را نظارت کند. این شرکت همچنین در نظر دارد محمولات پزشکی کم وزن از جمله خون و اندام های پیوندی را برای استفاده اورژانسی در بیمارستانها حمل کند.

شرکت ای هانگ یکی از ده ها شرکتی است که اطمینان دارد ماشین های پرنده در آینده به یک روش مناسب برای حمل و نقل شهری تبدیل خواهند شد. این شرکتها شامل سازندگان هواپیماهای بدون سرنشین ، شرکتهای هوافضا و حتی چند خودروساز است. چالش های فنی و نظارتی گسترده ای در این زمینه وجود دارد که می تواند مانع از تحقق این طرحها در آینده ای نزدیک گردد.

اما این شرکت با چالش های دیگری نیز رو به رو است. برای مثال یکی از عوامل خطر برای ای هانگ موضوع جنگ تجاری گسترده بین دولت ترامپ و چین است. بنابراین اگر شرکت ای هانگ نیز وارد فهرست سیاه تجاری دولت ترامپ گردد، عملا بسیاری از امیدهای این شرکت چینی نقش بر آب می گردد.

با همه اینها ای هانگ امیدوار است نخستین شرکتی باشد که در سطح بین الملل خدمات تاکسیهای خودران را ارائه می دهد. به خصوص با توجه به این که این شرکت برای حضور در بازارهای غیر چینی برنامه ریزی گسترده ای دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 438

به "نخستین سرویس تاکسی پرنده خودران دنیا چینی خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین سرویس تاکسی پرنده خودران دنیا چینی خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید