نخست وزیر عراق موعد انتخابات پارلمانی جدید را گفت

به گزارش کولو، نخست وزیر عراق بیان نمود که انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور 16 خرداد 1400 برگزار خواهد شد.

نخست وزیر عراق موعد انتخابات پارلمانی جدید را گفت

به گزارش گروه بین الملل کولو، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق خبر داد که انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور 6 ژوئن سال 2021 (16 خرداد 1400) برگزار خواهد شد.

کاظمی که شامگاه جمعه از تلویزیون عراق صحبت می کرد، اعمال قدرت توسط دولت متبوع خود در سرتاسر عراق را لازمه حل بحران های این کشور دانست و گفت که کابینه او به دنبال برگزاری انتخابات شفاف است.

مصطفی الکاظمی گفت که هدف دولت او نجات عراق از هرج و مرج است، ولی از روزی که او مکلف و مأمور به تشکیل کابینه شده است، علیه او و اطرافیانش تهمت هایی زده شده است.

او با بیان اینکه دولتش مخالف سوق دادن عراق به سمت سیاست ایجاد ائتلاف های خارجی است، گفت که بدون اینکه دچار خستگی شود بر روی اصلاحات فراگیر با هدف بازسازی اقتصاد عراق و حل بحران های این کشور تلاش کرده است.

نخست وزیر عراق گفت که طی دو ماه که از عمر دولت او می گذرد، به رغم موانعی که بود بر روی اهداف اصلی تمرکز کرده و برای تحقق وعده انتخابات زودهنگام، از روز اول کمیته ای تشکیل داده که هدف آن کاهش موانع در برابر کمیساریای عالی انتخابات بود.

یکی از مطالب معترضان عراقی طی نزدیک به یک سال گذشته، برگزاری انتخابات شفاف پارلمانی بود که برای تحقق این امر، قانون انتخابات در این کشور طی ماه های گذشته تغییر یافته است.

نخست وزیر عراق همچنین گفت: ما مخالف تبدیل عراق به میدان تنش منطقه ای و همچنین بین المللی و مداخله همسایگان مان در امور داخلی عراق بودیم.

او به مذاکرات بین عراق و آمریکا بر سر خروج نیرو های نظامی نیز اشاره کرد و گفت که ملاک در این گفتگو ها حاکمیت عراق است.

نخست وزیر عراق همچنین گفت که دولت او برای مقابله با تنش امنیتی و ممانعت از تبدیل این کشور به کشور گروه های خارج از قانون تلاش کرده است. او در پایان گفت که متعهد می شود انتخاباتی برگزار کند که در آن سلاح بی صاحب و کنترل نشده در آن تأثیری نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kulu.ir شناسه مطلب: 1144

به "نخست وزیر عراق موعد انتخابات پارلمانی جدید را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر عراق موعد انتخابات پارلمانی جدید را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید